שירות אמבולנס פרטי

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

בתקופה האחרונה בישראל ישנה תופעה שבשנים האחרונות צוברת תאוצה, והיא תופעת האמבולנסים הפרטיים. אם בעבר כאשר קורה משהו 101 היה הפתרון, היום זה לא בהכרח כך. הסיבה להתפתחות התופעה היא השירות הנרחב שמציעות חברות  האמבולנס הפרטי מציעים, והמודעות לשירות זה הולכת וגוברת.

הסיבות לשימוש באמבולנס פרטי

לשימוש בשירותים של אמבולנס פרטי ישנן כמה סיבות. סיבה ראשונה היא שכאשר קוראים לאמבולנס פרטי אז בדרך כלל הוא יגיע מהר יותר מאשר אמבולנס של מד"א. אין מה לעשות, בזמן חירום זמן הוא משמעותי מאוד עבור האדם שנפגע, ויש לא מעט מקרים שבהם התוצאה היא קריטית כאשר אמבולנס לא מגיע בזמן. סיבה נוספת היא בירוקרטית, כאשר אמבולנס צריך לצאת לקריאה הוא צריך להתמודד עם הוצאות בגין היציאה לפגוע, ושוב הזמן הזה הוא קריטי, ובחברות האמבולנס הפרטי ההליך הבירוקרטי אינו שיקול, ולכן יגיע מהר יותר. סיבה שלישית להעדפה של אמבולנס פרטי, היא המחיר. כאשר מדובר בקריאות שבהן יש להעביר פצוע ממקום תאונה לבית חולים, או מהבית לבית החולים, ברוב המקרים ההסעה תהיה זולה יותר משמעותית מאשר הסעה של מד"א. כמובן שחיים חשובים יותר מאשר כסף, אך אם יודעים מראש שניתן להוציא פחות, אז זה יכול לנחם אפילו במעט את האנשים הזקוקים לשירות.

שירות אמבולנס פרטי

שירותים מיוחדים שנותנים אמבולנסים פרטיים

יתרון נוסף ומשמעותי שיש לחברות האמבולנסים הפרטיים על פני השיטה הישנה והמוכרת, היא היצע השירותים של האמבולנסים שלא בהכרח מקבלים ממד"א.

ראשית, ניתן לתאם עם תיירים המעוניינים להגיע לארץ ולעבור טיפולים מיוחדים להגיע ולקבל את הטיפול, שירות זה נקרא "תיירות מרפא", ושירות זה מסייע גם לכלכלת המדינה, וגם לכלכלת הבית חולים המיועד לבצע את הטיפול.

בנוסף, ישנו שירות אבטחת אירועים. גם למד"א יש שירות כזה, אך הוא ניתן רק לאירועים ציבוריים והמוניים, אך לצערנו ישנם מקרים כמו בחתונות, מסיבות, ואירועים פרטיים אחרים, שגם שם עלולים להתרחש מקרים שבהם צריך פרמדיק רפואי. יתרה מזאת, ישנו שירות שלצערנו עלול להתבקש לעתים, והוא שירות העברת נפטרים מבתי הנפטרים או בתי החולים לבתי הקברות, וחברת אמבולנס פרטי יודעת לעשות זאת בצורה המכובדת ביותר, והראויה ביותר, אשר תקל במעט על משפחות המנוח.

לסיכום

לאמבולנס הפרטי ישנם יתרונות רבים על פני השירות שמציעה מד"א, אך חשוב לזכור ששירות האמבולנס הישן והמוכר הוא טוב ומקצועי גם כן, ובמקרה שמדובר בחיי אדם כדאי להתקשר לחברה שסומכים עליה הכי הרבה, אך אם יש לכם כמה דקות, כדאי שתדעו כי יש לכם עוד אפשרויות.

מאמרים נוספים

כאבי גב תחתון בבוקר

הקלה על כאבי גב תחתון בבוקר – איך עושים את זה? כאבי גב הם חוויה כמעט אוניברסלית של האדם, שמשפיעה על עד 80% מהמבוגרים בשלב

אמצעי מניעה

המדריך המלא לאמצעי מניעה

אמצעי מניעה חיוני עבור כל מי שרוצה למנוע הריונות לא רצויים או לתכנן משפחה. קיים מגוון רחב של אמצעי מניעה, שלכל אחד מהם יתרונות משלו ותופעות

שמירה על בריאות

שמירה על בריאות שצובעים דירה

צביעה היא היבט חיוני של שיפור ועיצוב הבית, המאפשר לבעלי בתים ושוכרים לבטא את סגנונם וליצור סביבה מסבירת פנים. עם זאת, אפשר לצבוע גם לדאוג

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן