שיפור איכות החיים שלכם בעזרת הומור

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

שיפור איכות החיים בעזרת הומור

איך אנחנו תמיד מגיעים למצב הזה? אנחנו במירוץ אינטנסיבי אחרי החיים, מנסים לכבוש את כל העולם ולא שמים לב כיצד איכות החיים שלנו נפגעה. זה מתחיל באני העצמי שלי, פתאום אין זמן להשקיע ולטפח את עצמי, שלא נדבר על תחביבים או זמן לפנאי, אנחנו מתרכזים בלכבוש את המטרה ולהגשים את החלום ולא שמים לב כיצד אנחנו פוגעים בעצמנו. אחר כך זה כבר מקרין על הזוגיות, על הבית ועל המשפחה, פתאום השגרה דופקת בדלת ומאיימת להרוס את כל מה שבנינו. בתכלס, איך אנחנו יכולים להיות שלמים עם העולם כשבראש ובראשונה אנחנו לא שלמים עם עצמנו? האבסורד הוא שאת כל זה הבאנו על עצמנו רק משום שרצינו לעבוד על שיפור  איכות החיים שלנו, אבל לא שמנו לב  שבמקום זאת רק פגענו בהם ובסובבים אותנו. החדשות הטובות הן שאתם לא לבד, זה קורה כמעט לכולם, אנחנו אנשים נמרצים, אנשים פועלים, חשוב לנו להוכיח לעצמנו ולעולם שאנחנו כאן כדי להצליח ושאנחנו מסוגלים לעשות הרבה יותר ממה שנראה לעין. הבעיה היא שבדרך אנחנו מפספסים את כל הדברים "הקטנים", אלו שבזכותם באמת נוכל להגשים את עצמנו ואת החלומות שלנו.

ריסקתם אותי! תגידו, מה עלי לעשות?

אוקיי, השלב הראשון הוא הכרה והפנמה, אל דאגה, אתם כבר שם! כדי לפתור ולהתגבר על בעיה כלשהי, צריך להכיר בה, להבין אותה ואז יהיה אפשרי לטפל בה. עליכם להבין שהחיים הם מאוד דינמיים, זה שאתם חווים משהו עכשיו, לא מעיד שכך יהיה לשארית חייכם. המתנה הגדולה ביותר בחיינו היא הזכות שנתנה לנו לבחור ולהחליט על גורלנו. לכן, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לשנות את כל מה שחשבתם וכל מה שעשיתם עד עכשיו. רגע, לפני שאתם נרשמים לחוג צניחה חופשית, לא לזה התכוונו. הכוונה בלשנות ולעבוד על שיפור איכות החיים שלכם היא לעשות דברים שיעשו לכם טוב, שיגרמו לכם לאושר, לסיפוק ובסופו של דבר לחזור עליהם שוב ושוב. אילו דברים אתם שואלים? תגידו, מתי בפעם האחרונה לקחת את בן או בת הזוג שלכם, התלבשתם יפה ויצאתם לערב בילוי שהוא רק שלכם? מופע סטנד אפ או סרט, מסעדה או טיול רומנטי על חוף הים? זה כל כך מצחיק כי אלו דברים שניתן לעשות בקלות, בכל זמן ובכל מקום מגורים. נכון, לא תמיד הספונטניות מתאפשרת, לפעמים צריך לדאוג לבייביסיטר, אבל אם באמת תרצו, הרי שאין דבר העומד בפני כוח הרצון!

אני איתך, מה עושים?

זה לא מסובך, אתם רק צריכים לבחור מה אתם אוהבים ומה עושה לכם טוב. מצד שני אל תתביישו, תנסו דברים חדשים, תפרצו גבולות, תנו לסקרנות להשתלט ולהוביל אתכם. ראשית, ערכו רשימה מסודרת של בילויים היכולים להתאים לכם: בית קפה, מופע סטנדאפ, סרט, מסעדה וכו'. דרגו את הבילויים לפי המיוחדות שבהם, לדוגמה: בית קפה הוא דבר קז'ואלי יום יומי-אותו נסמן כ-1, מופע סטנד אפ הוא דבר גרנדיוזי לעיתים רחוקות-אותו נסמן כ-5. עכשיו, לאחר שעשיתם זאת קבעו יום אחד בשבוע שאותו אתם מקדישים לבילוי, ובכל שבוע בחרו בילוי אחר עם רמת מיוחדות שונה, לדוגמה: יום חמישי- בית קפה, יום חמישי הבא-סרט, יום חמישי לאחר מכן-מסעדה ויום חמישי האחרון לאותו החודש-מופע סטנד אפ. חזרו על הלו"ז הזה בכל חודש באופן שונה, נסו לגוון ולהוסיף פעילויות חדשות בכל פעם. המטרה היא לא לשמור על שגרה, אבל כזו שתעשה לכם טוב ושלא תרצו להחליפה לעולם. אתם יכולים לשפר ולשמור על אורח חיים בריא בקלות, תתחילו עכשיו!

מאמרים נוספים

שמירה על בריאות

שמירה על בריאות שצובעים דירה

צביעה היא היבט חיוני של שיפור ועיצוב הבית, המאפשר לבעלי בתים ושוכרים לבטא את סגנונם וליצור סביבה מסבירת פנים. עם זאת, אפשר לצבוע גם לדאוג

כאבים בעת קיום יחסים

פתרונות לכאבים בעת קיום יחסים

כאבים בעת קיום יחסים הוא בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים רבים בשלב כלשהו בחייהם. זה יכול להיות דאגה משמעותית, כפי שהוא יכול להשפיע לרעה על

עד איזה גיל מניקים

עד איזה גיל מניקים – בריאות התינוק

הנקה היא תהליך טבעי וחיוני המספק יתרונות רבים הן לתינוקות והן לאמהותיהם. הוא מוכר באופן נרחב כמקור התזונה הטוב ביותר לתינוקות בשלבים המוקדמים של החיים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן