עלות של ציוד רפואי לבתים פרטיים

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

יש כמה מוצרי רפואה שכדאי להחזיק בבית כמו מד חום שעולה עשרות שקלים ועד מאתיים ₪  וגם ערכה בסיסית של עזרה ראשונה שעלותה כ – 350 ₪ שכוללת תחבושות ומשחות כמו פולידין למקרה של פציעה של אחד מבני המשפחה ומוצרים רבים נוספים לשימוש ראשוני.

בנוסף לכך כל אחד מחזיק בביתו את התרופות שהוא צורך באופן קבוע ודואג לרכוש מבעוד מועד כמות נוספת על פי הצורך שלו, כך שלא יהיה מצב שלא יהיו בביתו התרופות שהוא צורך בקביעות.

ציוד רפואי לבתים פרטיים

כאשר בבית מסוים יש אנשים חולים, מבוגרים או צעירים יש צורך להחזיק בבית ציוד רפואי שיסייע להם אם אדם זה אינו מרגיש בטוב, או מכשור שהוא בקרה ולכן משתמשים בו כמה פעמים ביום כדי לראות את מצבו של החולה ולבצע בעקבות התוצאה פעולות כאלו ואחרות. סוג הציוד משתנה בין בית לבית והמגמה היא להחזיק רק ציוד שנחוץ לשימוש של אחד מבני הבית.

מוצרים בסיסיים בבית

אחד המכשירים שרצוי שיהיה בבתים רבים הוא מכשיר למדידת לחץ דם. הנושא הוא אקוטי במיוחד במקרים שבהם אנשים סובלים ממלחץ דם נמוך או לחלופין מלחץ דם גבוה. יש השלכות רפואיות רבות למצבים הללו ולכן קיימת חשיבות לבדוק זאת על פי ההנחיות של הרופא פעם ביום, או למעלה מכך. בהתאם לתוצאה אדם זה זקוק לעיתים לקחת תקופה זו או אחרת שתאזן את מצבו. העלות של מד לחץ הכולל מד דופק היא כ – 180 ₪ ועלות של מד לחץ דם הכולל גם אוקסימטר כ – 470 ₪.

ילדים רבים זקוקים לטיפולי אינהלציה כדי לסייע להם בבעיות נשימה. לעיתים הם מבצעים אינהלציה רק עם מי מלח ולפעמים גם עם ונטולין. העלות של מכשיר זה נעה סביב 160 ₪.

סיוע של חמצן

יש מטופלים שזקוקים מיד פעם לסיוע של חמצן ולכן יש להם בבית מחולל חמצן שעלותו נעה החל בין 3,500 ₪ ועד כ – 12,000 ₪, תלוי אם מדובר במכשיר נייח או נייד. לכך יש להוסיף גם עגלה לנשיאת המכשיר הנייד כיוון שהוא כבד ובלון חמצן עבור המכשיר הנייח שעלותו כ – 450 ₪.

מכשור לאנשים הזקוקים לסיוע בהתנהלות האלמנטרית

אנשים שאינם מסוגלים לדאוג לדברים הבסיסיים באופן עצמאי כמו רחצה, נעזרים בכיסא שמשמש לרחצה וגם לשירותים ועלותו נעה סביב 1,000 ₪.

מכשור לחולי סוכרת

חולי סוכרת נאלצים למדוד את רמת הסוכר שלהם כמה פעמים ביום על פי ההנחיות של רופא. יש מכשירים שבהם יש צורך לדקור את האצבע וכך נמדדת רמת הסוכר בדם. קיימת קשת רחבה מאד של מכשירים למדידת סוכר והעלויות נעות בין כ – 80 ₪ ועד 350 ₪ ואף למעלה מכך במכשור מתקדם.

 

 

 

מאמרים נוספים

שתלים דנטאליים ועישון

שתלים דנטאליים ועישון עישון ובריאות הפהעישון סיגריות הינו גורם סיכון משמעותי למחלות רבות בתחומים מגוונים. החל מנזקים קרדיו-וסקולריים, דרך העלאת סיכון לסרטן ואפילו האצה של

דנטופוביה מרפאות אלון

שמים סוף לדנטופוביה! בזכות שיטה ייחודית מרפאות אלון בחולון הפכו לשם דבר ברפואת השיניים, ורבים מכל הארץ מגיעים להשתלות ושיקום פה. בשנים האחרונות אנשים רבים

טיפול לאחר אירוע מוחי

טיפול לאחר אירוע מוחי

בישראל מדי שנה כ- 20 אלף אנשים לוקים באירוע מוחי, עם טיפול נכון ומהירות ההגעה לבית החולים ובעזרת תהליך שיקומי שאחריו ניתן לסייע לאדם שלקה

טיפולים משלימים לנשים בהריון

טיפולים משלימים לנשים בהריון

נשים בהיריון חוות רגישות ותופעות שאינן אופייניות להן ביום יום. זוהי תקופה שבה קיימת רמה גבוהה של הורמונים בגוף ולכן יש לכך השפעות רבות ברמה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן