עלות של ציוד רפואי לבתים פרטיים

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

יש כמה מוצרי רפואה שכדאי להחזיק בבית כמו מד חום שעולה עשרות שקלים ועד מאתיים ₪  וגם ערכה בסיסית של עזרה ראשונה שעלותה כ – 350 ₪ שכוללת תחבושות ומשחות כמו פולידין למקרה של פציעה של אחד מבני המשפחה ומוצרים רבים נוספים לשימוש ראשוני.

בנוסף לכך כל אחד מחזיק בביתו את התרופות שהוא צורך באופן קבוע ודואג לרכוש מבעוד מועד כמות נוספת על פי הצורך שלו, כך שלא יהיה מצב שלא יהיו בביתו התרופות שהוא צורך בקביעות.

ציוד רפואי לבתים פרטיים

כאשר בבית מסוים יש אנשים חולים, מבוגרים או צעירים יש צורך להחזיק בבית ציוד רפואי שיסייע להם אם אדם זה אינו מרגיש בטוב, או מכשור שהוא בקרה ולכן משתמשים בו כמה פעמים ביום כדי לראות את מצבו של החולה ולבצע בעקבות התוצאה פעולות כאלו ואחרות. סוג הציוד משתנה בין בית לבית והמגמה היא להחזיק רק ציוד שנחוץ לשימוש של אחד מבני הבית.

מוצרים בסיסיים בבית

אחד המכשירים שרצוי שיהיה בבתים רבים הוא מכשיר למדידת לחץ דם. הנושא הוא אקוטי במיוחד במקרים שבהם אנשים סובלים ממלחץ דם נמוך או לחלופין מלחץ דם גבוה. יש השלכות רפואיות רבות למצבים הללו ולכן קיימת חשיבות לבדוק זאת על פי ההנחיות של הרופא פעם ביום, או למעלה מכך. בהתאם לתוצאה אדם זה זקוק לעיתים לקחת תקופה זו או אחרת שתאזן את מצבו. העלות של מד לחץ הכולל מד דופק היא כ – 180 ₪ ועלות של מד לחץ דם הכולל גם אוקסימטר כ – 470 ₪.

ילדים רבים זקוקים לטיפולי אינהלציה כדי לסייע להם בבעיות נשימה. לעיתים הם מבצעים אינהלציה רק עם מי מלח ולפעמים גם עם ונטולין. העלות של מכשיר זה נעה סביב 160 ₪.

סיוע של חמצן

יש מטופלים שזקוקים מיד פעם לסיוע של חמצן ולכן יש להם בבית מחולל חמצן שעלותו נעה החל בין 3,500 ₪ ועד כ – 12,000 ₪, תלוי אם מדובר במכשיר נייח או נייד. לכך יש להוסיף גם עגלה לנשיאת המכשיר הנייד כיוון שהוא כבד ובלון חמצן עבור המכשיר הנייח שעלותו כ – 450 ₪.

מכשור לאנשים הזקוקים לסיוע בהתנהלות האלמנטרית

אנשים שאינם מסוגלים לדאוג לדברים הבסיסיים באופן עצמאי כמו רחצה, נעזרים בכיסא שמשמש לרחצה וגם לשירותים ועלותו נעה סביב 1,000 ₪.

מכשור לחולי סוכרת

חולי סוכרת נאלצים למדוד את רמת הסוכר שלהם כמה פעמים ביום על פי ההנחיות של רופא. יש מכשירים שבהם יש צורך לדקור את האצבע וכך נמדדת רמת הסוכר בדם. קיימת קשת רחבה מאד של מכשירים למדידת סוכר והעלויות נעות בין כ – 80 ₪ ועד 350 ₪ ואף למעלה מכך במכשור מתקדם.

 

 

 

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן