מכשירי שמיעה – מה עלינו לקנות לפני שנקנה מכשיר שמיעה

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

אחד המכשירים המשמעותיים והמהותיים בחיינו עם הזמן, הוא מכשיר שמיעה. לא כל אחד מאיתנו זקוק לו, אך רבים מאיתנו נאלצים להרכיב מכשיר שמיעה ככל שעובר הזמן ואנחנו מתבגרים, מזדקנים ואיכות השמיעה שלנו יורדת. 

ישנם מספר מצבים בהם יש צורך להרכיב מכשיר שמיעה מצב אחד, אם אנחנו מתמודדים עם בעיות שמיעה מלידה, לעיתים זה עניין גנטי, תורשתי, ולעיתים זה נובע מסיבות אחרות. מצב שני, אם אנחנו מתמודדים עם ירידה בשמיעה בעקבות מחלה, פציעה, או כל דבר אחר. תופעה שיכולה להתרחש מסיבות שונות במהלך הזמן. סיבה שלישית, אם אנחנו עובדים הרבה זמן בסביבת עבודה רועשת, ייתכן שזה יוביל למצב שכזה, ומצב רביעי, כשאנחנו מזדקנים והשמיעה שלנו יורדת באופן טבעי. 

מכשירי שמיעה נועד לעזור לנו להתמודד עם ירידה בשמיעה, בין אם זה באופן כזה שאנחנו נוכל לשמוע קולות, צלילים, רעשים וכן באופן כזה שנוכל להיות שותפים פעילים בשיחות שונות, אחד על אחד או שיחות קבוצתיות. ברגע שאיכות השמיעה יורדת, זה מקשה עלינו ליטול חלק בשיחה, באופן טבעי גם פוגע בנו מבחינה חברתית, וכן מבחינות אחרות, כולל ביטחון עצמי, דימוי עצמי ועוד. 

אנחנו יכולים למצוא קטלוגים נרחבים של מכשירי שמיעה. החלוקה ביניהם מתבססת בדרך כלל על האופן בו מרכיבים אותם, בתוך האוזן, מאחורי האוזן או מסביב לאוזן וכן יש הבדל בין מכשירים שנחשבים דיגיטליים למכשירים שנחשבים אנלוגיים. צריך לציין, שזה שונה בין תינוקות וילדים לבין מבוגרים, מאחר ואצל הילדים המכשירים בנויים אחרת, מתוך כוונה שלא יוכלו להוריד אותם בעצמם. 

לפני שאנחנו בוחרים לרכוש מכשיר שמיעה מסוג כזה או אחר, עלינו לדעת מה אנחנו אמורים לחפש. ישנם פרמטרים ומאפיינים שונים שעלינו לשים לב אליהם בתהליך הרכישה. כך נוכל לרכוש מכשיר ברמה גבוהה, אשר ישרת אותנו במשך שנים רבות. 

מאפיינים שחשוב לשים לב אליהם 

מאפיין ראשון הוא איכות המכשיר. זה תלוי בדגם, תלוי בחברה שאחראית על הייצור שלו וכן בפונקציות שלו. חברות שמייצרות מכשירי שמיעה, נוהגות להוציא סדרות שונות, ומעת לעת להוסיף דגמים חדשים לכל סדרה. כמו במכשירים אחרים, גם כאן הדגם האחרון הוא בדרך כלל הדגם המשוכלל ביותר שיש. 

מאפיין שני, אנחנו צריכים לבחון עד כמה פשוט ונוח להשתמש במכשיר, האם אנחנו יכולים להפיק ממנו תועלת באופן אופטימאלי, ועד כמה הוא עמיד, חזק, וניתן להשתמש בו לאורך זמן ללא חשש. 

מאפיין שלישי, מתייחס לחברה שאחראית על הייצור שלו ולמכון ממנו אנחנו רוכשים את המכשיר. חשוב לדעת עד כמה הם אמינים, עד כמה המוניטין שלהם בתחום הוא טוב, והאם באמת משתלם לנו לרכוש מכשיר שמיעה דרכם. נוכל לדעת זאת על פי טיב המוצר, טיב השירות, וכן על פי האחריות שאנחנו מקבלים על המוצר והאופי שלה. 

מאמר זה נכתב עבור להיות בריא

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן