מילוי לחיים באמצעות ניתוח או בשיטות אחרות?

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

מילוי לחיים באמצעות ניתוח או בשיטות אחרות?

באילו שיטות ניתן לבצע מילוי לחיים ומהם היתרונות והחסרונות של כל שיטה?

לחיים תפוחות ומלאות היו מאז ומתמיד סמל ליופי ואסתטיקה בקרב נשים בעיקר, אך גם בקרב גברים. עצמות גבוהות, מבנה פנים מסותת ולחיים מלאות משווים לפנים אצילות ומדגישים את קווי המתאר הטבעיים של האדם. ישנם אנשים שנולדים ככה בזכות גנטיקה משובחת, ואחרים בורכו קצת פחות. אולם גם אלו המתפארים בלחיים מלאות, יכולים לחוש כי עם השנים הלחיים מאבדות מנפחן ונראות צנוחות.

מה גורם ללחיים להתרוקן?

אחד האיברים המושפע ביותר מתהליך ההזדקנות זה העור. ככל שעוברות השנים העור מתחיל לאבד את רמת האלסטיות שלו והוא הופך לדק ורפוי. כאשר מדובר בפנים זה נראה ביתר שאת באמצעות הופעת קמטים, שקיות מתחת לעיניים ואיבוד נפח בשפתיים ובלחיים.

כיצד ניתן לטפל?

כיום ישנן שתי שיטות טיפול מרכזיות. השיטה הראשונה היא באמצעות ניתוח פלסטי לעיצוב לחיים. ניתוח עיצוב לחיים הוא ניתוח כירורגי, שבמהלכו מחדירים שתלי סיליקון מותאמים אישית למטופל, ומקבעים אותם לשרירי הלחיים.

השיטה השנייה היא הזרקה של חומרי מילוי המאפשרים פיסול ועיצוב לחיים והשבת נפח. ישנם חומרי מילוי שונים, כגון חומצה היאלורונית, חוטים נמסים ושומן עצמי.

יתרונות וחסרונות של כל שיטה

לשתי שיטות הטיפול יש יתרון משותף, וזו היכולת להצעיר את מראה הפנים ולהשיג מראה מעוצב ואסתטי. כאשר בוחרים בכירורג פלסטי מומחה ניתן להשיג לא רק מראה תפוח ואסתטי של הלחיים עצמן, אלא פעמים רבות גם מסייע בשיפור מרקם העור והחלקת קמטים. עם זאת, ישנם גם חסרונות ויתרונות.

ניתוח עיצוב לחיים הוא ניתוח כירורגי לכל דבר הכרוך בהרדמה מלאה ובתקופת התאוששות. כמו כן ייתכנו תופעות לוואי וסיבוכים, אם כי כאשר בוחרים בכירורג פלסטי מומחה ובעל ניסיון, הסיכויים לכך יורדים. חיסרון נוסף הוא ששיטת טיפול זו יקרה יותר ביחס לטיפולים אחרים. אולם, ישנם מצבים בהם זהו הפתרון היחיד או הטוב ביותר. במקרה של עצמות רכות או חוסר בעצמות לחיים, ניתוח עיצוב לחיים הוא המענה הרפואי המתאים. לכן היתרון הראשון של ניתוח זה הוא היכולת לתת מענה במקרים מיוחדים. היתרון השני הוא שהניתוח יכול להתבצע כפרוצדורה עצמאית או כחלק מניתוח כללי יותר להרמת פנים. יתרון נוסף הוא שניתוח מאפשר להשיג תוצאות ארוכות טווח.

הזרקת חומרי מילוי היא פרוצדורה לא פולשנית, שלאחריה ניתן להמשיך בשגרת החיים הרגילה. חומרי המילוי הם איכותיים ובטוחים לשימוש, והם מאפשרים גמישות רבה בעיצוב מראה הלחיים. החיסרון הוא שעם הזמן החומרים נספגים או מתמוססים בגוף ויש צורך לחזור לטיפולים נוספים.

ההחלטה באיזו שיטה לבחור תלויה במספר גורמים: הנתונים הפיזיים של המטופל, חשיבות בחירת המטפל הנכון התוצאות שרוצים להשיג ושיקול דעתו של הרופא. לפרטים נוספים ומידע מלא אודות מילוי לחיים, יש לקבוע פגישת ייעוץ אצל רופא מומחה לאסתטיקה.

 

 

 

מאמרים נוספים

שמירה על בריאות

שמירה על בריאות שצובעים דירה

צביעה היא היבט חיוני של שיפור ועיצוב הבית, המאפשר לבעלי בתים ושוכרים לבטא את סגנונם וליצור סביבה מסבירת פנים. עם זאת, אפשר לצבוע גם לדאוג

כאבים בעת קיום יחסים

פתרונות לכאבים בעת קיום יחסים

כאבים בעת קיום יחסים הוא בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים רבים בשלב כלשהו בחייהם. זה יכול להיות דאגה משמעותית, כפי שהוא יכול להשפיע לרעה על

עד איזה גיל מניקים

עד איזה גיל מניקים – בריאות התינוק

הנקה היא תהליך טבעי וחיוני המספק יתרונות רבים הן לתינוקות והן לאמהותיהם. הוא מוכר באופן נרחב כמקור התזונה הטוב ביותר לתינוקות בשלבים המוקדמים של החיים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן