להתמודד עם הורים סיעודיים

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

להתמודד עם הורים סיעודיים

הורים הם הדבר החשוב ביותר לנו בחיים, הם גידלו אותנו, חינכו אותנו, דאגו לנו לכל וטיפלו בנו כמיטב יכולתם. אין גם דבר המשתווה לאהבה של ילד להורה שלו ואין דבר יותר יפה מכך. במשך שנים רבות ההורים שלנו דואגים לנו וגם כאשר אנחנו בוגרים הם יהיו שם בשבילנו וידאגו לכל מחסור שלנו. אך מגיע שלב שבו אנחנו צריכים להתחיל לדאוג להורים שלנו, זהו שלב שכל ילד עובר אך אין זה אומר שמדובר בדבר פשוט. בהתחלה יכול להיות שרק נצטרך להסיע את ההורים ממקום למקום, אחר כך יכול להיות שנצטרך להקריא להם את העיתון והשלב הקשה ביותר הוא כאשר ההורים שלנו הופכים לסיעודיים. אדם סיעודי הוא אדם הנתמך לחלוטין על ידי אחרים וככזה הוא תלוי לחלוטין בילדיו ובעזרה חיצונית. אין דבר קשה יותר להתמודד עם הורים סיעודיים ועם מצב בו ההורים שלנו מהדמות הכי חזקה שהיו נעזרים בנו ונתמכים בנו.

קבלו ליווי מקצועי

עליכם להבין כי המצב שבו הורים הופכים לסיעודיים הוא משותף לילדים רבים ואינכם לבד בנושא זה. על כן כדאי לכם להיעזר בכמה שיותר מקורות של תמיכה וזאת בכדי להבטיח כי תזכו לאיכות החיים הגבוהה ביותר שיש. כדאי לכם ללכת לקבוצות תמיכה של ילדים להורים סיעודיים שם תקבלו תמיכה נפשית ותוכלו לספר על החוויות שלכם ולשמוע מאחרים כיצד הם מתמודדים עם הקושי הנפשי הגדול הזה של הורים סיעודיים. לצד זאת, ניתן ללכת למספר פגישות עם פסיכולוג בכדי להתמודד עם הדבר יותר טוב ובכדי לקבל תמיכה נפשית אשר תסייע לכם ותעזור לכם להתגבר על הקושי הזה.

מטפלת סיעודית – הדבר החשוב ביותר שיכול לעזור לכם

כמה שתמיכה נפשית חשובה היא אינה תחליף לתמיכה פיזית להורים שלכם. עליכם להבין כי אתם לא תוכלו להיות עם ההורים שלכם במשך 24 שעות ועל כן אתם חייבים למצוא פתרון לכך. הדרך היחידה לדאוג לפתרון בנושא זה הוא באמצעות מטפלת סיעודית. מטפלת סיעודית תלווה את ההורה שלכם לכל אורך ההליך ותבטיח כי הם יזכו לטיפול איכותי וטוב. ללא מטפלת ספק רק אם ההורים שלכם ייהנו מאיכות חיים ואת זאת כדאי לכם לזכור. על כן השקיעו בבחירת המטפלת ואל תזניחו נושא זה מכיוון שהוא חשוב ביותר ויכול להשפיע על הוריכם במידה ניכרת.

אל תשכחו את הילדים בכל הסיפור

עליכם לזכור גם כי מי שחווה את התדרדרות של ההורים בצורה קשה הם הילדים הקטנים, קרי הנכדים. לילדים אין תמיד את הכוחות הנפשיים לראות את סבא וסבתא שלהם הופכים לסיעודיים ועל כן מוטלת החובה עליכם ההורים לדאוג לילדים, להסביר ולתווך להם את המציאות וזאת בכדי לעזור להם להתמודד עם המצב בצורה המיטבית והטובה ביותר שיש.

למידע והמלצות נוספות מוזמנים לבקר בפורטל הבריאות שלנו.

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן