טיפול בפיברומיאלגיה: חשיבות המטפל הנכון לצדכם

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

טיפול בפיברומיאלגיה: חשיבות המטפל הנכון לצדכם

אנשים שיש להם פיברומיאלגיה, סובלים מכאבים פנימיים חמורים של כאבי שרירים, עייפות קיצונית והפרעות שינה. היות ולא קיימות כיום בדיקות אבחנה לפיברומיאלגיה, מטופלים רבים נאבקים גם עם אבחנה לא נכונה, רופאים שאינם אוהדים וטיפולים שאינם יעילים. אבל במצב בו ארבעה אחוזים מהאוכלוסייה סובלים היום ממצב זה, החוקרים עובדים קשה על מנת למצוא דרכים יעילות לבצע טיפול בפיברומיאלגיה, ולהבין כיצד לטפל בה.

אם יש לכם פיברומיאלגיה, חשוב שלא תקבלו את המצב כגזרה מרה ואל תסבלו בשקט. מאמר זה מפרט כמה צעדים חיוניים שאתם יכולים לנקוט בהם על מנת להשיג שליטה על המצב שלכם, למצוא את טיפול בפיברומיאלגיה שמתאים לצרכים שלכם, ולחוות מעט הקלה מהתסמינים שלכם.

מתחילים עם טיפול ראשוני

לפני פחות מעשור, מטפלים רבים לא הכירו בפיברומיאלגיה כמצב רפואי אמיתי. אבל נראה שהמצב השתנה. בארצות הברית, סקרים שנערכו לאחרונה מצביעים על כך שרוב הרופאים מאמינים כעת שפיברומיאלגיה היא מצב רפואי אמיתי והם מבצעים אבחנות בתשומת לב.

חשוב לקבל טיפול בפירומיאלגיה ממטפלים בתחום הרפואה האלטרנטיבית. הם בקיאים בטיפול במגוון של מצבים, כולל אלו שתסמיניהם חופפים לתסמיני פיברומיאלגיה, כגון תסמונת המעי הרגיז, עייפות כרונית ודלקת שלפוחית השתן. הם יכולים להתחיל את תהליך הטיפול על מנת להבין בדיוק מה אתם עושים, או לא עושים, שמחמיר את התסמינים.

אל תחששו לקבל הערכה מחדש

כי לא כל רופא יתאים לכם. אם אתם בטוחים למדי שהתסמינים שלכם נופלים בקנה אחד עם פיברומיאלגיה ואתם לא מקבלים את התמיכה שאתם צריכים מן הרופא המטפל הראשוני שלכם, הגיע הזמן למצוא מרכז רפואי שמבין יותר את המצב. מרכז טיפול במים עוזר לכם עם טיפול בפיברומיאלגיה.

כמו כן, הקפידו לשקול את ההיבטים הבאים בעת בחירת המטפל:

  • האם המטפל מוסמך?
  • האם המטופל מעורב בגישות הטיפול החדשות המבוססות על מחקרים אחרונים?
  • והכי חשוב, האם אתם מרגישים בנוח עם המטפל הזה?

הגיע הזמן לקבל טיפול של מומחים

אם הרופא שלכם לא לוקח ברצינות את התלונות שלכם ולא מנסה לעזור לכם, יתכן שיהיה עליכם להתייעץ עם מטפל אלטרנטיבי על מנת לקבל טיפול בפיברומיאלגיה. יחד עם זאת, כל המטפלים הם שונים, לכן חשוב למצוא מישהו שאיתו אתם מרגישים בנוח לחלוק את הרגשות שלכם ואת החששות לגבי המצב שלכם.

אתם צריכים להיות גלויים לגבי החיים שלכם ולדאוג לשמור על אורח חיים בריא, תסמיני הפיברומיאלגיה שלכם, וכל תכניות הטיפול, כולל ויטמינים, מינרלים ותוספים שאתם מקבלים כרגע.

הצד החיובי של אבחון שגוי

תסמינים כמו רגישות שרירים וכאב, הפרעות שינה, נוקשות שרירים ומפרקים יכולים לסמן מספר מצבים רפואיים שקשה לאבחן. אבל אפילו אבחנה לא נכונה של תסמונת עייפות כרונית או דלקת שלפוחית השתן, יכולה להוביל להקלה בתסמינים של פיברומיאלגיה.

כל המצבים הרפואיים האלו מגיבים לאותו סוג של טיפולים, אז לא יכול להיגרם נזק גם אם האבחון הוא שגוי.

 

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן