טיפולים משלימים לנשים בהריון

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

נשים בהיריון חוות רגישות ותופעות שאינן אופייניות להן ביום יום. זוהי תקופה שבה קיימת רמה גבוהה של הורמונים בגוף ולכן יש לכך השפעות רבות ברמה הפיזית וגם ברמה הנפשית. לאור זאת כדאי לכל אישה הריונית להיעזר באופציה של טיפולים משלימים לנשים בהריון והדבר יסייע לה מאד בהתמודדות במהלך החודשים הללו.

טיפולים אלטרנטיביים במהלך ההיריון

לפני הגעה לכל טיפול משלים יש לוודא שאפשר לבצע אותו במהלך ההיריון ושהוא אינו מהווה סיכון לאישה ההריונית או לעובר.

דיקור סיני

הדיקור הסיני הוא יעיל מאד והוא מתבצע בכל איברי הגוף ולאו דווקא בבטן ההריונית. מדקר סיני יתחיל בסדרה של שאלות הכוונה לגבי מצב הבריאות של האישה באופן כללי ובמהלך ההיריון בפרט. לאחר מכן הוא יבדוק את הדופק שלה בשתי הידיים ובהתאם לכך הוא יחליט איזה טיפול אקופונקטורה כדאי לבצע. המטרה החשובה ביותר היא לחזק את המערכת החיסונית שלה ולהכין את הגוף לקראת הלידה. תכיפותם של הטיפולים תיקבע על פי הצורך של כל אישה ובדרך כלל המפגש יתקיים אחת לשבוע

שימוש בצמחי מרפא

לצמחי מרפא יש סגולות רפואיות רבות שמסייעות לאורך כל החיים. צמחי מרפא ספציפיים מסייעים מאד גם לנשים הרות ובהתאם לנקודות שבהן כל אחת מהן זקוקה לסיוע, ממליצים לה על נטילת צמחי מרפא מסוימים אשר ייטיבו את מצבה. המומחים בתחום זה ימליצו על צמחי המרפא המתאימים שאינם פוגעים באישה ובעובר.

טיפול רפלקסולוגיה

שיטה מומלצת נוספת במהלך ההיריון היא טיפול רפלקסולוגיה. בשיטה עתיקת יומין זו המטפל מבצע עיסוי של כף הרגל. הנראות של גב כף הרגל היא מפה של איברים פנימיים רבים ובאמצעות האבחון של כף הרגל, המטפל יודע אילו בעיות פנימיות קיימות אצל כל אישה הריונית.

העיסוי מסייע מאד בנושאים נורמטיביים שהם אופייניים לכל אישה הריונית כמו עייפות וחולשה והפעולה מעצימה אותה באנרגיה. כמו כן הוא עוזר לה להסדיר את קשיי השינה שכוללים קושי להירדם, שינה לא רציפה ושינה שאינה מספיקה לה.

נשים רבות סובלות במהלך ההיריון מתופעות של מתח, לחץ פחד וחרדה הן בנושא ההיריון, הלידה וגם בעיות שמציקות לה הקשורות לילדים שכבר נולדו, למשפחתיות ולנושאים כלכליים. העיסוי מרגיע ויוצר מעט שלווה ונינוחות בחיי היום יום שלה.

עצירות היא תופעה אופיינית לנשים בהיריון הן לאור ההיריון והן לאור תרופות מסוימות של תוספי ברזל שגורמות לכך. העיסוי באמצעות הרפלקסולוגיה מסייע בפעילות תקינה של המעי וכך השכיחות של בעיית העצירות פוחתת. העיסוי מסייע גם בבעיות נוספות אשר קשורות למערכת העיכול, כמו שלשולים אצל נשים מסוימות.

שימוש בשיטות אלטרנטיביות

הרפואה המשלימה היא תוספת איכותית לרפואה המערבית לאור היכולות שלה והמסוגלות ליצור מרפא בנקודות רבות, לאור בסיס שיטת החשיבה של האופציות הללו.

מאמרים נוספים

שתלים דנטאליים ועישון

שתלים דנטאליים ועישון עישון ובריאות הפהעישון סיגריות הינו גורם סיכון משמעותי למחלות רבות בתחומים מגוונים. החל מנזקים קרדיו-וסקולריים, דרך העלאת סיכון לסרטן ואפילו האצה של

דנטופוביה מרפאות אלון

שמים סוף לדנטופוביה! בזכות שיטה ייחודית מרפאות אלון בחולון הפכו לשם דבר ברפואת השיניים, ורבים מכל הארץ מגיעים להשתלות ושיקום פה. בשנים האחרונות אנשים רבים

טיפול לאחר אירוע מוחי

טיפול לאחר אירוע מוחי

בישראל מדי שנה כ- 20 אלף אנשים לוקים באירוע מוחי, עם טיפול נכון ומהירות ההגעה לבית החולים ובעזרת תהליך שיקומי שאחריו ניתן לסייע לאדם שלקה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן