התמודדות עם מצב חירום

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

התמודדות עם מצב חירום

מצב חירום רפואי הוא אחד הדברים הקשים ביותר שיש שאיתם צריך להתמודד אדם כלשהו. הבעיה היא שכמעט כל אדם נתקל במהלך חייו במצב חירום רפואי המחייב אותו להתנהגות מסוימת. זו יכולה להיות מחלה של אדם קרוב, תאונת דרכים שקרתה בכביש או אפילו אירוע טרור. העובדות מראות כי אין כמעט אדם שלא צריך להתמודד עם מצב חירום רפואי ולטפל באנשים אחרים. על כן חשבנו כי יהיה זה ראוי לתת לכם מספר עצות לביצוע  התמודדות עם מצב חירום. אנחנו מאחלים לכם כי לא תצטרכו להשתמש בטיפים אלו, אך אם כן תצטרכו אנחנו מבטיחים לכם כי תגלו את הרשימה שכאן למאוד אפקטיבית ובעל ערך גדול בשבילכם.

  • שמרו על רוגע

הטיפ הראשון שניתן לתת להתמודדות עם מצב חירום היא להישאר רגועים ככל הניתן. נכון לאנשים שאין להם ניסיון בהתמודדות עם מצב חירום רפואי הרי שקשה לשמור על רוגע. אך עליכם להבין כי ככל שתהיו יותר רגועים כך תוכלו להתמודד עם המצב בצורה יותר טובה ולשמור על חייהם של הסובבים אתכם בצורה יותר טובה. על כן היו רגועים, נשמו עמוק ונסו להתרכז במשימה שלפניכם.

  • חלקו משימות

אם יש לידכם עוד מספר אנשים הרי שעליכם לתת לכל איש משימה. מחקרים הראו כי אם לא אומרים לאנשים מה לעשות הם לא יטפלו בפצועים או בחולים ולא ידעו מה לעשות. לכן תפסו פיקוד וחלקו הוראות, אל תתביישו זה הדבר הנכון לעשות וזה הדבר אשר הכי יועיל לפצוע או לחולה.

  • הזמינות אמבולנס פרטי

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כאשר אתם נתקלים במצב חירום רפואי הוא להזמין אמבולנס פרטי. כמובן שלא חייבים תמיד להזמין אמבולנס פרטי וניתן להזמין גם את מד"א. ברגע שתזמינו אמבולנס הרי שיהיה גורם מקצועי שינחה אתכם כיצד לנהוג ויבטיח כי אתם תקבלו הוראות מדויקות כיצד לנהוג ולהתנהג. על כן התקשרו אל מוקדי החירום הרפואיים וקבלו מהם הדרכה מדויקת.

  • לכו לקורס עזרה ראשונה

למצב חירום רפואי צריך להתכונן ועל כן מומלץ לכל אחד לעבור קורס הדרכה ראשונה. בקורס זה תלמדו מה עליכם לעשות וכיצד עליכם להתנהג וכך תבטיחו כי תדעו את הדברים הבסיסיים שעליכם לעשות בכדי לטפל בסובבים אתכם. לא כדאי לוותר על הקורס ועליכם להבין כי הוא יכול להקנות לכם המון ולמעשה להציל חיים.

  • אל תישארו עם הטראומה לבד

עליכם לזכור כי לאחר שכל אירוע החירום הסתיים אתם נשארים לבד עם המחשבות ועם הטראומה הקשה, דבר שיכול להיות קשה אף יותר מהאירוע עצמו. על כן מומלץ מאוד לשתף את הקרובים אליכם במה שהתרחש וקרה ואפילו לשקול בחיוב לפנות אל ייעוץ מקצועי שיעזור לכם להתגבר על המראות ועל החוויות הקשות שחוויתם.

למידע נוסף מוזמנים להיכנס לפורטל הבריאות שלנו לטיפים ומאמרים נוספים.

מאמרים נוספים

שתלים דנטאליים ועישון

שתלים דנטאליים ועישון עישון ובריאות הפהעישון סיגריות הינו גורם סיכון משמעותי למחלות רבות בתחומים מגוונים. החל מנזקים קרדיו-וסקולריים, דרך העלאת סיכון לסרטן ואפילו האצה של

דנטופוביה מרפאות אלון

שמים סוף לדנטופוביה! בזכות שיטה ייחודית מרפאות אלון בחולון הפכו לשם דבר ברפואת השיניים, ורבים מכל הארץ מגיעים להשתלות ושיקום פה. בשנים האחרונות אנשים רבים

טיפול לאחר אירוע מוחי

טיפול לאחר אירוע מוחי

בישראל מדי שנה כ- 20 אלף אנשים לוקים באירוע מוחי, עם טיפול נכון ומהירות ההגעה לבית החולים ובעזרת תהליך שיקומי שאחריו ניתן לסייע לאדם שלקה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן