המחלות של גיל הגן

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

המחלות של גיל הגן

תשאלו כל הורה מהו הדבר החשוב ביותר לו ומכולם תקבלו תשובה דומה. זו לא תהיה הקריירה שלהם, או הבית שלהם וגם לא המכונית מה שהכי חשוב להורים זה כמובן הילדים שלהם. אנחנו נעשה הכול בשביל הילדים שלהם ונוריד להם מבלי להגזים גם את הירח. כל הורה רוצה את הטוב ביותר לילדים שלו וניתן לומר כי זהו רגש המוטבע בנו עמוקות ומלווה אותנו משחר הבריאה. אין ספק כי חינוך הילדים והבטחת עתידם היא משימה מורכבת וקשה הדורשת מאמץ רב ומחשבה עמוקה. אחת הדוגמאות המובהקות לכך היא מה קורה כאשר הילד נמצא בגן והוא חולה. לצערנו מחלות אצל ילדים קטנים הם דבר נפוץ ביותר וניתן לומר בפה מלא כי הגן הוא מקור אינסופי למחלות. עם זאת, אל לנו לפחד מן המחלות של גיל הגן ואנו צריכים להבין כי זהו חלק מהחיים וזוהי הדרך של הילדים שלנו להתפתח ולגדול.

זכרו כי כאשר הילד חולה פעמים רבות גם ההורה חולה

אך כמה שמחלות אצל ילדים הן חלק מהחיים לא ניתן להתעלם מן העובדה כי פעמים רבות כאשר הילד חולה ההורה נדבק ממנו. כך ניתן למצוא משפחות בהן כל המשפחה חולה או שהילד מבריא ואז האב או האם נופלים למשכב. גם זה חלק מהחיים ואנחנו לא צריכים להיבהל מזה. מקומות עבודה יודעים כי הורים לילדים קטנים חולים יותר והם לוקחים זאת בחשבון. כמובן שבשום פנים ואופן אסור לכעוס על הילדים על שהדביקו אותנו מכיוון שזה חלק מהחיים וזה לחלוטין לא אשמתם. הכינו מרק עוף, שתו תה והיבדקו אצל רופא אם אתם נדבקים מהילדים וכך תבטיחו כי תעברו את המחלה בשלום ותתגברו עליה בקלות.

אבעבועות רוח – המחלה שדווקא טוב לחלות בה

אחת ממחלות הילדות הנפוצות ביותר הן אבעבועות רוח. אבעבועות רוח הן מחלה מעצבנת מכיוון שהיא כוללת גירוי על העור, גירוי אשר הילדים מגרדים וכך הם גורמים לפצעים בעור. המחלה אינה קלה ואף אחד לא אוהב לחלות בה. אך עלינו להבין כי עדיף פי כמה לחלות בילדות באבעבועות רוח מאשר לחלות בה בגיל מבוגר. המחלות של גיל הגן כלל אינה מסוכנת והיא עוברת במהירות. אך כאשר אנחנו מבוגרים המחלה מסוכנת מאוד ואך יכולה להוביל למוות. נקודה נוספת שחשוב להבהיר היא כי מי שחולה במחלה בילדות מחוסן ממנה לכל אורך חייו ועל כן יש יתרון עצום לחלות בה בילדות.

האם לתת לילדים חיסונים?

אי אפשר לדבר על מחלות ילדות מבלי להידרש לשאלה האם לחסן את הילדים. התשובה היא כן מהדהד. אתם חייבים להבין כי יש מחלות קשות ביותר אשר הועלמו מהעולם תודות לחיסונים וחיסונים הם אשר מבטיחים את בריאות הילדים שלכם. עליכם להבין גם כי החיסונים אינם מסוכנים ואין כל מניעה לעשות אותם.

למידע נוסף מוזמנים להיכנס לפורטל הבריאות שלנו לטיפים ומאמרים נוספים.

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן