האם יין לבן בריא?

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

האם יין חיוני נגד מחלות? וכיצד צריכתו מסייעת לבריאותנו

 

חוקרים גילו בשנים האחרונות שצריכתו של יין אדום באופן מבוקר ,מחזק את את פעולות הריאה ומסייע לה בנוסף לכך גילו ש יין אדום עשוי לעשות טוב ללב, כך טענו חוקרים בכנס השנתי של החברה האמריקנית למחלות של בית החזה שנערך בתחילת שנות ה 2000.

זה הוא המחקר הראשון והחדש שמזהה את ההשפעות השונות של יין אדום ולבן. מחקרים אחרים על יינות במרבית המקרים עסקו בסגולתו של היין האדום, משום שהוא אהוב יותר בקרב אוכלוסיית אירופה, שם נעשו מרבית המחקרים, כך שזה קל להם יותר לבדוק דווקא את היין האדום ,המחקרים האלה הראו ששתיית כוס עד שלוש כוסות יין אדום מועילה למערכת הלב וכלי הדם.

החוקרים מדדו תפקודי ריאה, שיכולים לנבא סמנים לבריאות הכללית, כיוון שלדבריהם תפקוד הריאות הוא החיוני ביותר לנבא את מדד בריאותנו והוא משפיע על מערכת הגוף הכללית. כמו שאנו רואים בימים אלו במערכה נגד מגיפת הקורונה, שעיקריה היא פגיעה במערכת הנשימה והריאות. החוקרים מצאו במחקר החדש ששתיית יין לבן, קשורה באופן הדוק עם תפקודי ריאות טובים יותר ,אשר יכולים לסייע כנגד מחלות !לעומת זאת, יין אדום משפיע גם הוא לטובה על יכולת הנשימה, אך השפעתו הייתה חלשה יותר.

 

אז כמה כוסות יין מומלץ לשתות ביום?

החוקרים מצאו שתית כוס יין ביום מוסיפה כשנה עד שנתיים לתוחלת החיים, בנוסף לכך הם מצאו שתפקוד הריאות עולה ב 4 אחוז.

למה יין ולא בירה?

החוקרים בדקו את הרגלי העישון ומצאו שאנשים שנוהגים לשתות יין לבן הם אנשים ששומרים יותר על בריאותם מעשנים פחות ובעלי אורך חיים בריא יותר ! לעומת זאת אנשים ששותים בירות ומשקאות חריפים גם הרגלי החיים שלהם שונים והרבה פחות בריאים. במחקר מצאו שנשים מעדיפות לשתות יין לבן. החוקרים טוענים שביין לבן יש ויטמינים נוגדי חמצון דם אשר חיוניים לתפקוד הריאות !

 

האם כדאי להתחיל לשתות יין עקב ההמלצות של החוקרים ?

יין הוא משקה מדהים וחיוני לבריאות כאשר יש שליטה ובקרה עליו! אך הוא מכיל אלכהול שידוע בתור חומר ממכר ומשכר! כאשר צורכים משקאות אלכהולים באופן לא מבוקר,יש גורמי סיכון רבים וסכנה להתמכרות  אשר מתחילה  משתית כוס ביום ועד ל שני בקבוקים ויותר ביום .

 

מה היא התמכרות לאכהול ?

התמכרות לאלכהול פוגעת לאנשים רבים באורח החיים מכל הבחינות ! אלכהול פוגע ,בתפקוד המוחי וגורם לדמנציה! פוגע, בעוברים ויש קשר בין שתית אלכהול לפגיעות פיזיות בתינקות אשר נולדו לאמאהות שתייניות כמו, פגיעה מוחית. פוגע, בכבד אלכהול גורם לליקו בתפקוד הכבד והריסתו, כאשר רואים זאת במדינות אשר צורכות אלכהול באופן מופרז ישנם חולים רבים אשר מחכים להשתלות כבד!

חוץ מזה שהוא גורם לתאונות רבות ומוות של צעירים ומשפחות!

(החוקרים לא חקרו את השפעות היין על וירוס הקורונה)

ולכן אך ורק מי שמסוגל ויודע שהוא מסוגל לשולט על הרגלי השתייה יכול להנות מהיין ומסגולתו הנפלאה על אורך החיים!

יין לבן כללית

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן