דמי ביטוח בריאות – בשביל מה אנחנו צריכים את זה?

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

כל אחד מאיתנו חבר בקופת חולים. לא משנה אם אנחנו ילדים או מבוגרים. רק בתקופת הצבא אנחנו לא חברים בשום קופה, עד הרגע בו אנחנו משתחררים. בכל פעם כשאנחנו צריכים טיפול רפואי מסוים, בין אם אצל רופא משפחה או כל רופא אחר, אז אנחנו פונים לקופה ומבצעים את התהליך דרכה.

קופת חולים וביטוח בריאות

כידוע, מדי חודש אנחנו משלמים סכום קבוע בהתאם לסוג הביטוח שיש לנו בקופה, המדינה מסבסדת חלק גדול מהטיפולים, בדיקות ותרופות שאנחנו קונים דרך הקופה, ובצורה כזו היא מבטיחה שאנחנו תמיד מבוטחים, תמיד נקבל טיפולים ונוכל לשמור על מצב בריאותי סדיר.

דמי ביטוח בריאות כל מה שצריך לדעת

אם כך, למה בעצם אנחנו צריכים לשלם דמי ביטוח בריאות פרטי בחברות חיצוניות? כמעט כל חברת ביטוח מציעה לנו ביטוח בריאות. להבדיל מהביטוחים שאנחנו רוכשים דרך קופת חולים (ביטוחים משלימים למיניהם), הרי שחברות הביטוח מציעות לנו פוליסה בהתאם למצבנו הבריאותי, גיל, מין, היסטוריה רפואית וכדומה. במילים אחרות, היא מציעה לנו ביטוח ספציפי שמותאם עבורנו באופן אישי.

אך זו לא הסיבה היחידה בגלל אנשים בוחרים לעשות ביטוח בריאות פרטי. ישנן סיבות נוספות בגללן אנחנו נרצה לרכוש פוליסה של ביטוח כזה. לפני שנסביר מדוע וכיצד בוחרים את הפוליסה הנכונה, צריך להדגיש, שכמעט כל אחד יכול ליהנות ממנה ולהפיק תועלת מהתנאים של הפוליסה.

מדוע אנחנו נרצה לקנות ביטוח בריאות?

ראשית, ביטוח זה יכסה אותנו בכל מקרה בו קופת חולים לא תכסה. ישנם מקרים שקופת החולים לא מבטחת ולא מכסה. מדובר על טיפולים או תרופות שלא נמצאות בסל התרופות שהמדינה קובעת או במקרים אחרים שהקופה מחליטה שלא לכסות מטעמי עלות. מאחר והמדינה לא מחייבת אותה לכסות, אז זה לא משתלם לה לעשות זאת. במקרים כאלה, ביטוח פרטי יכול לעזור לנו.

שנית, חברת ביטוח מאפשרת לנו לקבל טיפולים אצל רופאים שאנחנו רוצים, בתנאי שהרופאים נמצאים בהסדר עם חברת הביטוח. צריך להדגיש שחברת הביטוח גם מאפשרת לנו לקבל תורים לטיפולים הרבה יותר מהר מאשר בקופות חולים למשל. מי שזקוק לבצע בדיקות מסוימות תוך תקופה קצרה, עדיף לו להפעיל את הביטוח הפרטי שלו ולא בהכרח לפנות אל קופת חולים.

דמי ביטוח בריאות

כיצד בוחרים ביטוח בריאות

כמו שציינו, כל חברה מציעה לנו לשלם דמי ביטוח בריאות פרטי בהתאם לתנאים האישיים שלנו. החברה לא תציע לבן 25 את אותו ביטוח שהיא תציע לבן 70 נניח, אשר נמצא במצב בריאותי שונה לגמרי.

מה שכן, כל חברה יכולה להציע פוליסה עם תנאים אחרים. לכן זה חשוב לבדוק בדיוק מה החברה מציעה, האם התנאים מתאימים לצרכים שלנו והאם הם באמת יכולים לכסות את מה שאנחנו צריכים או נצטרך בטווח הזמן הקרוב על פי הערכות ועל פי גיל או פרמטרים אחרים.

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן