בריאות בתקופת ההיריון

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

בריאות בתקופת ההיריון

אין דבר מרגש יותר מאשר היריון ורק אישה שחוותה זאת יודעת איזה תקופה מיוחדת זאת ועד כמה היא משמעותית. גבר לעולם לא יבין מה ההרגשה שגדלים בתוכך חיים ושאת למעשה נושאת בבטנך את ילדך. מדובר בהרגשה עילאית הנושאת בחובה רגשות מדהימים שלא נחווה בשום תקופה בחיינו. אך נשיאתו של עובר בגופנו מחייבת אותנו גם להקפדה יתרה על מספר נושאים כאשר החשוב שבהם הוא העובדה כי אנחנו צריכות לחשוב בתשומת לב על הבריאות שלנו. רק שמירה על הבריאות שלנו תבטיח כי העובר שלנו יתפתח בצורה תקינה וכי הוא יהיה בריא וחיוני. זוהי נקודה חשובה ביותר עליה יש לתת את הדעת ולא להזניח אותה כלל וכלל. בגלל זה חשבנו שזה יהיה כל כך חכם להקדיש בריאות בתקופת ההיריון מקום ולכתוב על כך מאמר שלם. אז אם אתן רוצות לדעת כיצד לשמור על הבריאות בתקופת ההיריון כדאי לכן להמשיך לקרוא את המאמר.

הקפידו על תזונה וכושר במידה הנכונה

אחד הדברים החשובים ביותר שעליהן אתן צריכות לתת את הדעת בתקופת ההיריון הוא הנושא של תזונה נכונה וכושר במידה הנכונה. להבדיל ממה שאתן חושבות בהיריון לא אוכלים בשביל שניים ויש לאכול קצת יותר ולא הרבה יותר. כמו כן בהיריון עד החודשים המתקדמים כדאי לשמור על מידה מסוימת של כושר. כמובן שלא צריך להגזים בכושר אך הליכה מפעם לפעם יכולה להועיל לכם מאוד ולשפר את המצב של בריאות בתקופת ההיריון שלכם במידה ניכרת. בכל מקרה כדאי תמיד להתייעץ עם רופאת הנשים שלכן ולקבל ממנה הנחיות מדויקות כיצד לנהוג וזאת בהתאם למצב הספציפי שלכן.

שמירת הריון – כל מה שצריך לדעת על כך

בשנים האחרונות אנו עדים יותר ויותר לתופעה שבה נשים רבות צריכות להיכנס למה שנקרא שמירת הריון. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי יותר ויותר נשים יולדות בגיל מבוגר יותר ועל כן אין להן ברירה אלא להיכנס אל שמירת היריון. שמירה מחייבת אותנו לשכב במיטה ולעתים אפילו לשהות בבית החולים, הכול בהתאם למצב הרפואי שלנו. עליכם לדעת כי בעקבות שמירה אתן זכאיות לפיצוי מביטוח לאומי וכדאי לכם לבדוק נושא זה. אם השמירה נמשכת יותר מ-3 חודשים אתן יכולות לתבוע את קרן הפנסיה שלכן בגין אובדן כושר עובדה וגם את זאת כדאי לכן להכיר.

היעזרו בבן הזוג שלכן

בין אם אתן נמצאות בשמירת היריון ובין אם אתן לא אל תשכחו כי הדמות שהכי יכולה לעזור לכן הוא הבעל שלכן. תפקידו של הבעל הוא חשוב ביותר והוא יכול לעזור לכן מאוד ולהבטיח כי תעברו את ההיריון בשלום. היריון הוא רק מיקרוקוסמוס ליחסים שלכן וככל שהיחסים יותר טובים כך התמיכה ההדדית תהיה גדולה יותר וכך אתן תוכלו להיעזר יותר בבעל שלכן.

לטיפים המלצות ומידע נוסף מוזמנים להיכנס לפורטל הבריאות שלנו.

 

 

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן