ביטוח בריאות קבוצתי – מה זה אומר ומדוע משתלם לקנות אותו

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

כל אזרח ישראלי נדרש על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי, להיות חבר באחת מארבע קופות החולים, ולשלם לה מדי חודש תשלום קבוע. זאת על מנת ליהנות משירות ביטוח בריאות שהוא מקבל דרך הקופה באופן מסובסד. 

יחד עם זאת, לא מעט ישראלים בוחרים להחזיק ברשותם גם ביטוח בריאות פרטי. ביטוח אשר רוכשים באחת מחברות הביטוח באופן אישי, זאת על מנת ליהנות מתוספות שונות ומגוונות שאינן נכללות במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי. בין היתר, הביטוח מאפשר לבצע טיפולים, ניתוחים ובדיקות באופן פרטי, אצל רופאים שנמצאים בהסדר עם חברת הביטוח, בעלויות נמוכות ובתנאים הרבה יותר משתלמים. למשל, תורים מהירים. 

לצד שתי האופציות הנ"ל, קיימת אופציה נוספת של ביטוח בריאות קבוצתי. מדובר על ביטוח בריאות לקולקטיב. הרעיון הוא, קבוצה ממקום מוגדר יכולה לרכוש ביטוח בריאות עבור כל חברי הקבוצה. כאשר להבדיל מביטוח בריאות פרטי אישי, כאן התנאים הם מוגדרים על פי סוג ואופי חברי הקבוצה, בצורה קולקטיבית. למשל, אם מדובר בקבוצה של אנשים צעירים, אז הביטוח יותאם ספציפית אליהם, ואם מדובר בקבוצה של אנשים מבוגרים, אז הביטוח יותאם באופן ספציפי אליהם. 

ביטוח בריאות קבוצתי, הוא מוצר שהרבה מאוד מעסיקים  נוהגים לרכוש עבור העובדים שלהם ולהציע להם אותו כחלק מתנאי העסקה. יש מקרים בהם העובד מקבל את הביטוח מהיום הראשון להעסקתו בחברה, ויש מקרים בהם הוא משתלב בתוכנית, אחרי שהוא צובר ותק מסוים. במקרים רבים, המעסיקים מספקים ביטוח בריאותי קבוצתי, במקום תוספות שכר או במקום הטבות אחר.

לפני שנסביר מדוע משתלם למעסיקים להציע ביטוח בריאות ולמה משתלם לעובדים לבחור מקום עבודה שמציע ביטוח קבוצתי, צריך לציין, לא כל חברת ביטוח בהכרח מציעה תוכנית ביטוח שכזו, ולא כל התוכניות דומות. לכן כשהמעסיק מבקש לרכוש ביטוח בריאות קבוצתי, עליו לבחון מה כל חברה מציעה ובאיזו עלות. 

מדוע ביטוח בריאות קבוצתי משתלם? 

מעסיקים אשר רוכשים ביטוח בריאות לקולקטיב, עושים זאת משתי סיבות פשוטות. הראשונה, במקרים רבים הרבה יותר משתלם להם מבחינה כלכלית מאשר לעלות שכר. בין אם זה קשור לענייני מסים ובין אם זה קשור לכך, שבצורה כזו הם יכולים לצ'פר את כל העובדים או לפחות קבוצה גדולה, ולא יצטרכו לעבוד מול כל עובד בנפרד על תנאי שכר והטבות. 

הסיבה השנייה היא, בצורה כזו, הם יכולים לייצר בסיס נאמנות הרבה יותר רחב לעסק. עובד שנהנה מביטוח בריאות קבוצתי, נהנה מהטבות שונות עבורו ועבור משפחתו. הוא לא ימהר לעזוב מקום עבודה שמספק לו תנאים שכאלה. 

מבחינת המועסקים, כאמור, מדובר בהטבה כלכלית משמעותית מאוד, גם אם היא לא נמדדת בכסף באופן מיידי, הרי שבשעת צורך, הביטוח יכול לעזור להם מאוד, לחסוך עלויות ולספק שירותים רלוונטיים עבורכם.

מאמר זה נכתב עבור להיות בריא 

מאמרים נוספים

שתלים דנטאליים ועישון

שתלים דנטאליים ועישון עישון ובריאות הפהעישון סיגריות הינו גורם סיכון משמעותי למחלות רבות בתחומים מגוונים. החל מנזקים קרדיו-וסקולריים, דרך העלאת סיכון לסרטן ואפילו האצה של

דנטופוביה מרפאות אלון

שמים סוף לדנטופוביה! בזכות שיטה ייחודית מרפאות אלון בחולון הפכו לשם דבר ברפואת השיניים, ורבים מכל הארץ מגיעים להשתלות ושיקום פה. בשנים האחרונות אנשים רבים

טיפול לאחר אירוע מוחי

טיפול לאחר אירוע מוחי

בישראל מדי שנה כ- 20 אלף אנשים לוקים באירוע מוחי, עם טיפול נכון ומהירות ההגעה לבית החולים ובעזרת תהליך שיקומי שאחריו ניתן לסייע לאדם שלקה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן