איך לשמור על אורח חיים בריא

סיגל וסרמן | 3 דק' קריאה

איך לשמור על אורח חיים בריא

מכירים את המשפט "עד מאה ועשרים" לכאורה הוא נאמר ללא מחויבות אלא כברכה הנאמרת בימי הולדת ללא כל משמעות. אך האמת היא שרבים מאתנו רוצים לחיות עד גיל מבוגר. אף אחד לא רוצה למות צעיר וזאת מכיוון שהחיים הם נפלאים. כמובן שאנחנו רוצים לחיות עד גיל מאוחר באיכות חיים גבוהה. אנחנו נרצה להבטיח כי הבריאות שלנו תשמר לאורך כל חיינו וכי נוכל לתפקד עד היום האחרון. כחלק מכך אנחנו צריכים לשמור על אורח חיים בריא ולעשות הכול בכדי להאריך חיים ולא סתם להאריך אלא באיכות חיים גבוהה. אז איך לשמור על אורח חיים בריא? התשובה היא שאנחנו צריכים לאכול נכון לעשות בדיקות שגרתיות אפילו אם זה נראה לנו פחות חשוב כמו שיניים בכל גיל נרצה חיוך קורן וכמובן לעשות כושר קבוע אם זה הליכות בבוקר או בערב. שני אלו מבטיחים כי נהיה בריאים ונהנה מאיכות חיים גבוהה. לכן התאמנו באופן קבוע וחשבו פעמיים לפני שאתם מכניסים דברים לא בריאים לפה וכך תאריכו חיים באיכות גבוהה.

היעזרו בדיאטנית ומאמן כושר

אם זה היה כל כך פשוט לאכול נכון ולהתאמן אזי כולנו היינו חיים עד גיל מאה. אך האמת היא שקשה מאוד לשמור על אורח חיים בריא ומדובר במשימה לא פשוטה כלל וכלל. אז מה עושים? מוותרים ומשחררים כל רסן? מפסיקים להתאמן ואוכלים ממתקים כל היום? התשובה היא שלילית לחלוטין. מה שאתם צריכים לעשות בכדי להתגבר על הבעיה הזאת הוא לפנות אל גורמי מקצוע שיעזרו לכם. כך לדוגמה דיאטנית ומאמן כושר יכולים לסייע לכם המון ולבנות לכם תכנית אימונים ותפריט שבאמצעותו תוכלו לשמור על אורח חיים בריא ביותר. שני בעלי המקצוע הללו יוכלו לסייע לכם המון ולהבטיח כי תחיו נכון ובריא.

איך לשמור על אורח חיים בריא בגיל השלישי?

כל גיל טומן בחובו קשיים אחרים. הורים צעירים בשונה מהורים סיעודיים רודפים כל היום אחרי הילדים ומשקיעים בקריירה שעות ארוכות כך שאין להם זמן לאכול נכון ולשמור על כושר. אך אחד הגילאים הקשים ביותר לשמור על אורח חיים בריא הוא ללא ספק הגיל השלישי. המצב הפיזי שלנו בגיל השלישי הוא לא מזהיר בלשון המעטה והוא טומן בחובו קושי גדול. על כן יש להקדיש תשומת לב מרבית לגיל זה ולו רק בגלל הסיבה שהבריאות בגיל זה היא הרבה יותר רופפת. כחלק מכך כדאי לבני הגיל השלישי להיכנס אל פורטל הגיל השלישי ולקבל רעיונות כיצד לחיות בריא מהאינטרנט.

הפכו את אורח החיים הבריא לבילוי משפחתי

שימו לב בין אם אתם בגיל השלישי ובין אם אתם בגיל צעיר יותר כדאי לכם להפוך את השמירה על אורח חיים בריא לבילוי משפחתי. כחלק מכך כדאי לכם להפוך את ארוחת הערב לארוחה בריאה בה כל המשפחה משתתפת. בנוסף, צאו עם בן הזוג או בת הזוג להליכות משותפות או לריצות משותפות וכך תיהנו גם מזמן איכות וגם משמירה על אורח חיים בריא.

מאמרים נוספים

נוף ירוק

החשיבות של נוף ירוק לבריאות

בעולם המהיר של ימינו, שמירה על קשר עם הטבע חיונית לבריאות הנפשית והפיזית שלנו. נוף ירוק לא רק מוסיף ערך אסתטי לסביבה שלנו, אלא גם

טיפול שיניים בהרדמה

טיפול שיניים בהרדמה מה שחובה לדעת

טיפול שיניים בהרדמה ממלאת תפקיד מכריע ברפואת השיניים, ומבטיחה שהמטופלים יוכלו לעבור הליכים דנטליים עם מינימום אי נוחות, חרדה ופחד.   תפקיד ההרדמה ברפואת השיניים 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן